b2.png

proc_eboi_1.jpg
Ścieżki rowerowe w Myszkowie - założenia do koncepcji
16-09-2014  Administrator
„Założenia do koncepcji ścieżek rowerowych na terenie miasta Myszkowa” to początek działań zmierzających do powstania w naszym mieście ścieżek i dróg rowerowych odpowiadającym współczesnym standardom cywilizacyjnym, na wzór innych miast europejskich. Prawidłowo wyznaczone i możliwe do zrealizowania ścieżki rowerowe kapitalnie zwiększą bezpieczeństwo użytkowników dróg i podniosą jakość życia, przede wszystkim mieszkańców miasta.

Przedstawione Państwu założenia otwierają dyskusję publiczną na temat ścieżek rowerowych w naszym mieście. Państwo, jako mieszkańcy miasta i użytkownicy dróg, jesteście najbardziej świadomi najpilniejszych potrzeb w zakresie podniesienia bezpieczeństwa na drogach i wskazania zarówno newralgicznych jak i najbardziej niebezpiecznych miejsc i punktów dla rowerzystów.

„Założenia do koncepcji ścieżek rowerowych na terenie miasta Myszkowa” zostają Państwu przedstawione na mapie ewidencyjnej miasta jako schemat powiązań komunikacyjnych ścieżek i dróg rowerowych przewidywanych do realizacji w dwóch etapach.

Jako zasadę przyjęto podział ścieżek/dróg rowerowych na:
• „ścieżki rowerowe komunikacyjne” (realizowane w I etapie i oznaczone na rysunku linią ciągłą)
• „ścieżki rowerowe o charakterze rekreacyjnym” (realizowane w II etapie i oznaczone linią przerywaną) .
Ścieżki/drogi rowerowe nazwane komunikacyjnymi stanowią powiązania ważnych punktów w mieście oraz powiązań międzydzielnicowych w obrębie miasta, a także powiązań Myszkowa z sąsiednimi gminami.
Ścieżki/drogi rowerowe o charakterze rekreacyjnym - co nie wyklucza także ich funkcji komunikacyjnych - są przewidziane do realizacji w etapie późniejszym. Na pewnych odcinkach pokrywają się one ze szlakami rowerowymi, będącymi pod opieką PTTK.

Zapraszamy do zapoznania się z przedstawionymi założeniami do koncepcji ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta oraz do konstruktywnej dyskusji na ten temat.
Liczymy na Państwa uwagi, wnioski, spostrzeżenia i sugestie, stanowić one bowiem będą cenny materiał do dalszych prac projektowych, które w przyszłości zmaterializują się w postaci wygodnych, funkcjonalnych i bezpiecznych ścieżek i dróg rowerowych.

Swoje uwagi prosimy przesyłać drogą e-mailową na adres

Pdf